C1 (ADVANCED)
Με το πτυχίο στο χέρι...
Πρόκειται για το επίπεδο, όπου ξεκινά η προετοιμασία για την κατάκτηση του πτυχίου Proficiency.
Στόχος αυτής της τάξης είναι οι μαθητές να έρθουν σε επαφή και να παράγουν γραπτό και προφορικό λόγο, υψηλού επιπέδου αλλά και να εξοικειωθούν με τους τύπους ασκήσεων και τα μοντέλα των εξετάσεων Proficiency.
Στόχος αυτής της τάξης είναι οι μαθητές να έρθουν σε επαφή και να παράγουν γραπτό και προφορικό λόγο, υψηλού επιπέδου αλλά και να εξοικειωθούν με τους τύπους ασκήσεων και τα μοντέλα των εξετάσεων Proficiency.
Φύγαμε για τα πτυχία ξανά...
(ADVANCED)
Οι μαθητές με το τέλος της τάξης C1 είναι κατάλληλα προετοιμασμένοι και επαρκώς εξοπλισμένοι για την κατάκτηση του πτυχίου Advanced, το οποίο όχι μόνο υποδηλώνει υψηλότερου επιπέδου γνώση από το Lower, αλλά προσδίδει πολύ χρήσιμη εξεταστική εμπειρία και για την επιτυχή απόκτηση του πτυχίου Proficiency.