PRE-JUNIOR
Το ταξίδι αρχίζει...
Μάθημα: 2 φορές την εβδομάδα από 1 ώρα
Σε αυτή την τάξη, το μάθημα γίνεται μόνο προφορικά! Οι μικροί μαθητές, δεν έχουν διάβασμα στο σπίτι.
Στόχος αυτής της τάξης, είναι τα παιδιά να γνωρίσουν, να εξοικειωθούν και να αγαπήσουν την αγγλική γλώσσα, με τρόπο δημιουργικό και ευχάριστο, όπως έγινε και με την μητρική τους γλώσσα. Στην PRE-JUNIOR, δημιουργούνται οι βάσεις για ένα καλό ξεκίνημα στην A-JUNIOR.
Σε αυτή την τάξη, το μάθημα γίνεται μόνο προφορικά! Οι μικροί μαθητές, δεν έχουν διάβασμα στο σπίτι.
Στόχος αυτής της τάξης, είναι τα παιδιά να γνωρίσουν, να εξοικειωθούν και να αγαπήσουν την αγγλική γλώσσα, με τρόπο δημιουργικό και ευχάριστο, όπως έγινε και με την μητρική τους γλώσσα. Στην PRE-JUNIOR, δημιουργούνται οι βάσεις για ένα καλό ξεκίνημα στην A-JUNIOR.
Πως θα μάθουμε;
Η βιωματική εκπαίδευση έχει ιδιαίτερα σημαντικό ρόλο σε αυτή την τάξη. Τα παιδιά νομίζουν ο,τι παίζουν, ενώ στην πραγματικότητα μαθαίνουν και εξοικειώνονται με την γλώσσα. Ενδεικτικά, μερικές από τις μεθόδους είναι: