C2 (PROFICIENCY)
Με το πτυχίο στο χέρι...
Πρόκειται για το επίπεδο, όπου ξεκινά η προετοιμασία για την κατάκτηση του πτυχίου Proficiency.
Στόχος αυτής της τάξης είναι οι μαθητές να έρθουν σε επαφή και να παράγουν γραπτό και προφορικό λόγο, υψηλού επιπέδου σε μεγάλη ποικιλία θεμάτων αλλά και να εξοικειωθούν με τους τύπους ασκήσεων και τα μοντέλα των εξετάσεων Proficiency σε τέτοιο βαθμό, ώστε να είναι πλήρως και κατάλληλα προετοιμασμένοι για την επιτυχία σε αυτές.
Στόχος αυτής της τάξης είναι οι μαθητές να έρθουν σε επαφή και να παράγουν γραπτό και προφορικό λόγο, υψηλού επιπέδου σε μεγάλη ποικιλία θεμάτων αλλά και να εξοικειωθούν με τους τύπους ασκήσεων και τα μοντέλα των εξετάσεων Proficiency σε τέτοιο βαθμό, ώστε να είναι πλήρως και κατάλληλα προετοιμασμένοι για την επιτυχία σε αυτές.
Επιτέλους πτυχιούχοι...
(PROFICIENCY)
Οι μαθητές με το τέλος της τάξης C2 είναι κατάλληλα προετοιμασμένοι και επαρκώς εξοπλισμένοι, ώστε να δώσουν και να επιτύχουν στις εξετάσεις του Proficiency, αλλά και να χρησιμοποιήσουν την Αγγλική γλώσσα σε όλες τις εκφάνσεις της, όχι απλά σε βασικό, αλλά σε υψηλό επίπεδο.